Organisation

Her er teamet hos Medac Skandinavien.
Kontakt os gerne hvis der er noget vi kan være behjælpelig med.

SVERIGE/SKANDINAVIEN

Henrik Fenger
General Manager
Scandinavia
E-mail: h.fenger@medac.se

Mette Hurup
Executive Assistant
Scandinavia
E-mail: m.hurup@medac.se

Stefan Olsen
Finance Administrator
Scandinavia
E-mail: s.olsen@medac.se

Albert Elverdam-Mattsson
Head of Commercial & Supply chain
Scandinavia
E-mail: a.elverdammattsson@medac.se

Nesrin van den Burg
Supply Chain Manager
Scandinavia
E-mail: n.vandenburg@medac.se

Linda Karlsson
Supply Chain Manager
Scandinavia
E-mail: l.karlsson@medac.se

Johanna Lövborg
Director, Scientific Marketing & Medical Affairs
Scandinavia
E-mail: j.lovborg@medac.se

Linn Ottosson
Marketing Coordinator
Scandinavia
E-mail: l.ottosson@medac.se

Maria Heden
Sr. Product Manager, Urology
Scandinavia
E-mail: m.heden@medac.se

Charlotta Andersson
Key Account Manager
Sweden
E-mail: c.andersson@medac.se

Peter Larsson
Sr. Product Manager,
Oncology / Hematology
Scandinavia
E-mail: p.larsson@medac.se

Samira Nyman
Product Manager, Autoimmune
Scandinavia
E-mail: s.nyman@medac.se

DANMARK

Henrik Lykkeby Jacobsen
Sr. Key Account Manager
Denmark
E-mail: h.lykkeby@medac.dk

NORGE

Ole Gandrud
Country Lead
Norway
E-mail: o.gandrud@medac.no

Øyvind Martin Wurschmidt
Key Account Manager
Norway
E-mail: o.wurschmidt@medac.no